Всі категорії - Одяг - Фліс
Виводити:

Що таке фліс?

Фліс - синтетичний матеріал, який дуже теплий і дихає, тому є популярним у виробників зимового спортивного одягу. Це тканина, в якій ворс вплітається в основу, утворюючи з нею єдине ціле. Одержане при цьому волокно - порожнисте, пружне і особливо тонке. Воно утворює безліч повітряних порожнин з внутрішнім мікрокліматом. Волокна не вбирають вологу, тому піт не затримується всередині. Ці властивості дозволяють тканині зігрівати тіло на рівні вовняних виробів і при цьому не мати недоліків, властивих натуральним тканинам. Фліс буває різної товщини і фактури, що дозволяє застосовувати його як на підкладку, так і для пошиття верху демісезонних курток. З вигляду він простакуватий, але цей недолік сповна компенсує зручність та практичність у використанні.

Раніше в англійській мові флісом (fleece) називали зістрижену овечу або козячу шерсть до будь-якої обробки. Теплу і злегка пухнасту тканину з поліефірного мікроволокна компанія-винахідник назвала polar fleece (воно ж полартек по імені фірми). Фліс створювався як альтернатива вовни, більш дихаюча і менш вбираюча воду. Його унікальна особливість в тому, що навіть будучи повністю мокрим (але намочити його теж не просто), він здатний зберігати тепло.

Як використовувати

Флісові речі можна використовувати як завгодно - як верхній одяг або як утеплюючий шар під щось. Тільки не варто надягати його на голе тіло, якщо плануються якісь заняття, що призводять до підвищеного потовиділення - фліс не вбирає піт і буде просто дуже мокро. Ідеальний варіант - спочатку термобілизна і тільки потім фліс. Фліс продувається - краще поверх одягати куртку. Аналогічно і з дощем. Хоч фліс і не вбирає воду, але він її і не втримає - пропустить крізь себе.

Як доглядати

Фліс не потребує особливого догляду, але рекомендується прати в прохолодній (не вище 30 градусів) воді без використанн підбілювачів, які містять хлор і без пом’якшувачів тканини (взагалі!). Віджимати на 800-1000 обертах і не сушити гарячим повітрям. Можна взагалі обходитися без сушарки - віджатий фліс сохне за лічені хвилини. Мікрофліс іноді потребує прасування, але ми не рекомендуємо використовувати праску навіть на самому "холодному" режимі.